Zamknij

Elżbieta Witek zostanie marszałkiem? Szefem MSWiA już nie jest

09.08.2019 14:40
Elżbieta Witek
fot. Magdalena Pasiewicz/East News

Prawo i Sprawiedliwość zgłosi na stanowisko marszałka Sejmu szefową MSWiA Elżbietę Witek – informuje PAP. W resorcie miałby zastąpić ją szef służb specjalnych, Mariusz Kamiński. Po południu o tym, że na wniosek premiera Witek została odwołana ze składu Rady Ministrów poinformowała Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Marek Kuchciński zrezygnował w piątek z funkcji marszałka Sejmu. Wraz z tą decyzją ruszyła giełda nazwisk. W gronie pewniaków wymieniano z początku wicemarszałków z PiS, Ryszarda Terleckiego i Małgorzatę Gosiewską oraz posłankę i szefową komisji ds. Amber Gold Małgorzatę Wassermann.

Z kolei Polska Agencja Prasowa podała w piątek przed południem, że PiS zgłosi na stanowisko marszałka inną kandydaturę. Po zasięgnięciu informacji w partii wynika, że będzie to szefowa resortu spraw wewnętrznych, Elżbieta Witek. Agencja donosi, że miałby ją zastąpić w resorcie koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Po godzinie 14 Kancelaria Prezydenta poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Elżbieta Witek została odwołana ze składu Rady Ministrów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter