Zamknij

"Widzę szansę na wspólne stanowisko". Witek po spotkaniu z opozycją ws. COVID-19

24.11.2021 15:27
"Widzę szansę na wspólne stanowisko". Witek po spotkaniu z opozycją ws. COVID-19
fot. PAP

Są punkty wspólne, które można przyjąć - powiedziała po spotkaniu z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych ws. walki z pandemią marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Poinformowała też, że planowane jest spotkanie robocze przedstawicieli klubów i kół z Ministerstwem Zdrowia.

Rekord zakażeń w czwartej fali pandemii padł w środę. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 28 380 nowych przypadków  koronawirusa. Coraz częściej pojawiają się pytania, czy władza powinna wprowadzić obostrzenia dla osób, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19. Takie rozwiązanie postuluje zdecydowana większość lekarzy i wirusologów, a także część polityków opozycji. 

W środę w Sejmie odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Poza posłami i senatorami w spotkaniu wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz przedstawiciele Rady Medycznej.

COVID-19. Spotkanie u Witek. "Widzę szansę na wspólne stanowisko"

Na briefingu po spotkaniu Witek zauważyła, że trwało ono prawie trzy godziny. - Dyskusja była długa, merytoryczna, dotyczyła spraw, które są ważne dla naszych obywateli, dlatego, że wirus nie ma żadnych barw partyjnych - podkreśliła.

- Spotkanie miało na celu znalezienie czegoś, na co możemy zgodzić się wspólnie. [...] Dyskusja była rzeczowa, szczególnie ze strony PSL, Kukiz'15, Lewicy i Polska 2050 - poinformowała, dodając, że "są punkty wspólne, które można przyjąć".

Widzę szansę na to, żeby móc wypracować takie wspólne stanowisko, które nas nie podzieli, a podejdziemy do tego ponad podziałami politycznymi i będziemy potrafili w tej trudnej sytuacji działać wspólnie

Elżbieta Witek

Przekazała również, że pojawił się pomysł spotkania roboczego przedstawicieli resortu zdrowia z przedstawicielami poszczególnych klubów i kół parlamentarnych, którzy przedstawią swoje propozycje.

- Myślę, że w piątek już będzie informacja od wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, gdzie i w jakim trybie będzie się można spotkać - podkreśliła Witek. Nie ujawniła jednak, jaki jest jej pogląd w kwestii ewentualnego zaostrzenia obostrzeń. Przyznała też, że celem spotkania nie było wypracowanie jednolitej treści potencjalnego projektu ustawy. 

RadioZET.pl/PAP