Zamknij

Ewa Kopacz stanie przed komisją ds. VAT

Redakcja
13.05.2019 17:41
Ewa Kopacz stanie przed komisją ds. VAT
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News

Komisja śledcza ds. VAT przesłucha we wtorek byłą premier RP Ewę Kopacz – poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

-  Celem przesłuchania będzie m.in. ustalenie jej wpływu na podejmowanie istotnych decyzji dotyczących systemu podatkowego - podkreślił wiceszef komisji śledczej ds. VAT Kazimierz Smoliński.

Zobacz także

- Chciałbym się na przykład dowiedzieć, dlaczego zniknął z harmonogramu prac rządu projekt ustawy o unikaniu podwójnego opodatkowania - wyjaśnił.

Komisja śledcza

Ewa Kopacz pełniła urząd prezesa Rady Ministrów w latach 2014-2015, wcześniej - w latach 2007–2011 - była ministrem zdrowia. Funkcję przewodniczącej Platformy Obywatelskiej pełniła w latach 2014-2016.

Zobacz także

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma ona zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów oraz instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Zobacz także

RadioZET/PAP