Zamknij

Kopacz: likwidacja luki VAT i walka z przestępczością była priorytetem rządu

Redakcja
14.05.2019 13:22
Kopacz: likwidacja luki VAT i walka z przestępczością była priorytetem rządu
fot. PAP/Jakub Kamiński

– Likwidacja luki VAT i walka z przestępczością była priorytetem mojego rządu – zapewniała była premier Ewa Kopacz w swojej swobodnej wypowiedzi na początku przesłuchania przez komisję śledczą ds. VAT.

Zobacz także

Była premier (w latach 2014-2015) podkreślała, że „ta komisja [...] nie jest komisją, która chce cokolwiek wyjaśnić”. Zaznaczyła, że po „analizie tylko rządów 2008-2015 komisja nie jest w stanie ustalić struktury luki VAT-owskej”. Zdaniem Kopacz bowiem luka ta była zarówno w latach 2005-2007, jak i w ciągu ostatnich trzech i pół roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Problem więc nie rozwiązał się”

Była szefowa rządu mówiła też, że wpływy z VAT w ostatnich trzech miesiącach są zdecydowanie niższe niż w analogicznych miesiącach roku poprzedniego.

Zobacz także

– Problem więc nie rozwiązał się – podkreśliła.

Zobacz także

Ewa Kopacz zwracała też uwagę na osiągnięcia swojego rządu w walce z luką VAT-owską. Podkreślała, że to jej gabinet opracował nowelizację ordynacji podatkowej, która wprowadzała mechanizm jednolitego pliku kontrolnego. Przypomniała też, że „obecnie rządząca partia nie popierała wówczas tego rozwiązania, a wcześniej była przeciwko odwróconemu VAT”.

RadioZET/PAP