Zamknij

Kaczyński chce wymiany ministra zdrowia? "GW": Generał-lekarz za Niedzielskiego

29.10.2020 14:37
Jarosław Kaczyński
fot. PAP/Piotr Nowak

Jarosław Kaczyński zaproponował wymianę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na generała Grzegorza Gieleraka - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". Zdaniem dziennika prezes PiS nie jest zadowolony, jak przebiega walka z pandemią, więc szykuje zmiany. Doniesienia skomentował rzecznik rządu. - Nie ma takich planów - oświadczył.

Jarosław Kaczyński nie radzi sobie z kryzysem - informuje "Gazeta Wyborcza". We wtorkowym wystąpieniu wicepremier oskarżył protestujących o narażenie życia ludzi. Politycy partii rządzącej w kuluarach donoszą, że to właśnie prezes PiS dał sygnał do zaostrzenia prawa aborcyjnego w czasie pandemii.

Według nieoficjalnych informacji dziennika lider PiS miał być zaskoczony tak jednoznacznym wyrokiem TK. "Ale zaraz wydał komendę: ani kroku wstecz. Musimy bronić swoich racji - przekonywał za zamkniętymi drzwiami" - czytamy. Liderzy PiS mają nadzieję, że po Wszystkich Świętych protesty wygasną.

Zobacz także

"GW": Jarosław Kaczyński chce wymiany ministra zdrowia. Rzecznik rządu komentuje

Według "GW" prezes PiS próbuje kryzys obrócić na swoją korzyść. "Już szykuje grunt do oskarżenia liderów protestu o spowodowanie zagrożenia epidemicznego na wielką skalę" - donosi dziennik.

- Wy w tej chwili, w imię własnych interesów, małych, brudnych interesów, (..) rozwalacie Polskę. Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi. Jesteście przestępcami - grzmiał w środę w Sejmie Jarosław Kaczyński.

Z informacji "Wyborczej" wynika, że Kaczyński nie jest zadowolony z faktu, jak przebiega walka z pandemią koronawirusa, dlatego planuje zmiany na stanowisku ministra zdrowia. Jak nieoficjalnie podaje "GW", na koalicyjnym spotkaniu prezes PiS miał powiedzieć, że Adam Niedzielski się "zużył". "W razie jego ewentualnej dymisji stery w resorcie może przejąć generał dywizji - lekarz" - czytamy. Mówi się, że w razie odwołania Niedzielskiego, jego stanowisko mógłby przejąć Grzegorz Gerard Gielerak, który od trzynastu lat jest dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego.

Jak przypomina TOK FM, to on przywiózł Jarosławowi Kaczyńskiemu do domu kule ortopedyczne, gdy polityk miał problemy z kolanem. Gielerak osobiście nadzorował także leczenie prezesa PiS oraz jego matki Jadwigi. To także w jego szpitalu do zdrowia dochodziła Beata Szydło po wypadku rządowej kolumny w Oświęcimiu.

Rzecznik rządu pytany przez PAP o doniesienia dotyczące zmian w resorcie zdrowia, zaprzeczył, jakoby Niedzielski miał zostać zdymisjonowany. - W związku z nieprawdziwymi informacjami medialnymi informuję, że nie ma planów zmiany na stanowisku ministra zdrowia. Adam Niedzielski dalej będzie realizował swoje zadania - powiedział PAP Müller. Przypomnijmy, Niedzielski jeszcze przed jesienną rekonstrukcją rządu zastąpił na funkcji szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"/Tok Fm/PAP