Zamknij

„GW”: Robert Biedroń kandydatem na prezydenta Polski

30.07.2019 08:11
Robert Biedroń
fot. PAP

Robert Biedroń będzie kandydatem lewicy na urząd prezydenta RP – donosi „Gazeta Wyborcza”, powołując się na źródło bliskie „sztabu lewicy”. Lider Wiosny ma nie wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Robert Biedroń ma ubiegać się o urząd prezydenta Polski. Zdaniem „Gazety Wyborczej” nie oznacza to, że lider Wiosny odpuści jesienne wybory do Sejmu i Senatu. Czytamy, że ma zostać szefem sztabu wyborczego i odpowiedzialnym za strategię i planowanie kampanii.

Zobacz także

To kolejna runda spekulacji wokół osoby Biedronia. Jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego lider Wiosny zapewniał, że raczej nie przejmie mandatu, szykując się do wyborów do Sejmu i Senatu.

Informacji nie potwierdził „Gazecie” rzecznik Wiosny. Według źródła bliskiego sztabu lewicy pierwsze skrzypce w kampanii parlamentarnej będą odgrywali pozostali liderzy, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty. Decyzja o wyborze Biedronia wynika też z zaufania społecznego. Spośród liderów Lewicy ufa mu najwięcej Polaków (34 procent).

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Onet