Zamknij

Zgrzyt między Dulkiewicz a reporterem TVP. Doszło do szarpaniny z ochroniarzami

05.06.2019 20:55
Gdańsk. Dulkiewicz nie odpowiedziała na pytanie Jacka Łęskiego z TVP. Doszło do szarpaniny
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Aleksandra Dulkiewicz przy okazji obchodów 4 czerwca zaprosiła dziennikarzy na spotkanie. Nie chciała jednak odpowiadać na ich pytania. Jedno z nich zadał dziennikarz TVP Jacek Łęski, któremu nie spodobał się fakt, że Dulkiewicz nie chce z nim rozmawiać. Reporter wdał się w szarpaninę z ochroniarzami prezydent Gdańska.

Do szamotaniny doszło po konferencji prasowej podsumowującej Święto Wolności i Solidarności. Aleksandra Dulkiewicz, jak sama mówiła, zaprosiła dziennikarzy na śniadanie po to, żeby podziękować im za współpracę. Odmówiła jednak odpowiedzi na zadawane przez nich pytania. Najpierw zbyła dziennikarza TVN Macieja Knapika, który próbował dowiedzieć się od prezydent Gdańska, czy zamierza kandydować do parlamentu w jesiennych wyborach. Potem o to, czy Dulkiewicz ponownie wzięłaby udział w Marszu Równości zapytał Jacek Łęski z TVP. Ten nie dawał jednak za wygraną.

- Czemu pani nie chce rozmawiać? – dopytywał, idąc w stronę Dulkiewicz, która z kolei zaczęła kierować się do wyjścia. To wtedy doszło do szarpaniny, bo dziennikarza zatrzymali ochroniarze prezydent. Reporter próbował ich wyminąć, a jednemu z ochroniarzy wyrwał z ucha słuchawkę.

Szanowni państwo, jest mi bardzo przykro, że nie możemy normalnie porozmawiać i z wami usiąść przy stole, ale widzicie, jest tutaj taki jeden przedstawiciel mediów publicznych… quasi publicznych, który zachowuje się tak, że nie mogę z wami rozmawiać

powiedziała Dulkiewicz i w towarzystwie ochroniarzy opuściła salę.

- Pani prezydent, pani na nas nasyła ochroniarzy. Tak wyglądają relacje Urzędu Miejskiego z dziennikarzami dzisiaj? To jest miasto wolności i solidarności? - krzyczał Łęski, a do sprawy odniósł się później na Twitterze. „W Gdańsku dowiedziałem się, co znaczy Miasto Wolności i Solidarności. Na przykład spotkanie z mediami polega na wygłoszeniu przez Panią Prezydent laurki na swój temat i zaoferowanie kanapek. Pytania nie są mile widziane” - napisał Łęski.

Zobacz także

RadioZET.pl