Zamknij

Walentynki w Pałacu Prezydenckim. „Ty i tylko ty do końca moich dni”

14.02.2020 17:07
Gify, wierszyki na walentynki? Andrzej Duda i Agata Kornhauser pokazali film
fot. Twitter / Andrzej Duda

Walentynki dały okazję do wyznania uczuć również w Pałacu Prezydenckim. 14 lutego, również z okazji zbliżającej się rocznicy ślubu, Andrzej Duda udostępnił w sieci film dedykowany swojej żonie Agacie Kornhauser. „Ty i tylko ty jesteś mi przeznaczona” – słyszymy w tle.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser obchodzą wkrótce 25 rocznicę ślubu. To właśnie w lutym 1995 roku obecna para prezydencka powiedziała sobie „tak” przed Bogiem. 

Z okazji srebrnej rocznicy ślubu i walentynek Andrzej Duda przygotował dla swojej żony specjalne wideo, które w sieci udostępniono na kanale „W Pałacu Prezydenckim”, mniej oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta.

Film to kompilacja scen czułych gestów pomiędzy prezydentem i jego żoną. W tle wybrzmiewają słowa piosenki "Ty i tylko ty, jesteś mi przeznaczona" w wykonaniu grupy Golec uOrkiestra.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser – jak się poznali?

Andrzej Duda poznał Agatę Kornhauser, gdy oboje byli jeszcze nastolatkami. Po raz pierwszy spotkali się w liceum na zabawie urodzinowej wspólnego kolegi. - Pamiętam, że Andrzej odprowadził wtedy mnie i moją koleżankę do domu. Potem były kolejne spotkania – powiedziała obecna pierwsza dama w wywiadzie opublikowanym w gazetce kampanijnej w 2015 roku.

Parą zostali w 1990 roku. Cztery lata później wzięli ślub cywilny, a rok później kościelny. - Mam wspaniałą, mądrą, bardzo dobrą żonę, którą ogromnie kocham. Jesteśmy normalnym małżeństwem. W małżeństwie są spory o różne kwestie, o wychowanie dzieci, o to, jak się zachować w danym momencie, jeśli chodzi o sprawy domowe, czy o to, jak wydać domowe pieniądze – mówił Duda w 2016 roku w rozmowie z „Super Expressem". 

 RadioZET.pl