Gliński chce rozwijać media publiczne. Bo ''każde poważne państwo'' powinno

30.09.2019 17:55
 Piotr Gliński
fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Naszym obowiązkiem jest zdobywać środki na rozwój mediów publicznych – powiedział w poniedziałek w Łodzi wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który odwiedził wyremontowaną w części siedzibę Radia Łódź. Jak wyjaśniał, o inwestowanie w media publiczne dba "każde poważne państwo".

Przez cztery lata środki publiczne docierały do mediów publicznych tak, żeby miały one komfort pracy – mówił w poniedziałek wicepremier Piotr Gliński, podkreślając, że „każde poważne państwo” powinno mieć owe media doinwestowane i na odpowiednim poziomie.  

My musimy wciąż walczyć ze skutkami dwóch negatywnych trendów, które ze sobą były związane i które były charakterystyczne dla poprzedniej ekipy politycznej  

Tłumaczył Gliński

Według niego, z jednej strony to było lekceważenie mediów publicznych, ich niedoinwestowanie i działanie na ich szkodę. - Odnoszę się do słynnej wypowiedzi byłego premiera rządu, który namawiał Polaków, aby nie płacić abonamentu. To jest rzecz karygodna, antypaństwowa i wbrew interesowi publicznemu. To przecież był czas, kiedy nie groziła władza opozycji, PiS nie miało szansy szybko przejąć władzy – mówił.  

Zobacz także

Zdaniem Glińskiego takie postępowanie na wiele lat zniszczyło możliwość „sensownego rozwoju” i finansowania mediów publicznych.  

My musimy teraz to wszystko jakoś restrukturyzować i niedługo – jeśli będzie taka wola społeczeństwa i będziemy mogli kontynuować naszą misję - będziemy chcieli te sprawy uporządkować na dłuższy czas systemowo  

Powiedział Gliński

Wicepremier dodał - choć zaznaczył tu, że jest to już jest obszar jego domysłów - że „to wszystko szło w kierunku prywatyzacji mediów publicznych”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP