Zamknij

Gowin: Będę namawiał do głosowania za odwołaniem Elżbiety Witek

01.09.2021 10:28
Jarosław Gowin, Elżbieta Witek i Borys Budka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

– Do reasumpcji głosowania nie powinno było dojść. Marszałek Witek ponosi za to odpowiedzialność, co najmniej polityczną i dlatego będę namawiał koleżanki i kolegów z Porozumienia do głosowania za jej odwołaniem – zapowiada Jarosław Gowin w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. Były koalicjant PiS skrytykował też Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Gowin stwierdził, że bardzo „lubi i szanuje” Elżbietę Witek, ale w sprawie reasumpcji „zachowała się w sposób sprzeczny z zasadami kultury parlamentarnej i co najmniej naruszyła regulamin Sejmu”.

Posłuchaj podcastu

Gowin: "Będę namawiał do głosowania za odwołaniem Witek"

Jarosław Kaczyński? – Nie chciałbym załatwiać żadnych spraw z liderem obozu, który próbuje złamać zasady wolności mediów, psuje nam relacje z najważniejszym sojusznikiem – USA – i który zamierza zamachnąć się na klasę średnią – mówi Gowin.

Dopytywany przez Beatę Lubecką o groźby, które ma dostawać, Gość Radia ZET odpowiada, że jest ich „dużo”, internetowo i telefonicznie. – Wydzwaniają osoby, którym nie podoba się fakt, że odszedłem z obozu dawnej Zjednoczonej Prawicy – komentuje. Były wicepremier dodaje, że co prawda wystąpił o przedłużenie ochrony SOP, ale nie spodziewa się, by szef MSWiA Mariusz Kamiński zgodził się na to.

RadioZET.pl/oprac. AK