Zamknij

PiS prowadzi rozmowy z Kukiz'15 ws. wspólnego startu

14.06.2019 19:27
PiS prowadzi rozmowy z Kukiz'15 ws. wspólnego startu
fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Trwają wstępne rozmowy z ruchem Kukiz'15 ws. wspólnych list na wybory parlamentarne - poinformował w piątek wicepremier i szef MNiSW Jarosław Gowin. Jak dodał, ruch Kukiz'15 jest też dla niego "pierwszym partnerem", jeśli chodzi o ewentualną koalicję po wyborach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pytany w Polsat News o potencjalnego koalicjanta po tegorocznych wyborach parlamentarnych, Gowin powiedział: "Nie ukrywam od 3,5 roku, że dla mnie naturalnym pierwszym partnerem do wyboru jest ruch Kukiz'15". "Ale podkreślam od paru tygodni, od wyborów europejskich: nie wykluczałbym też możliwości współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym" - dodał.

Na pytanie, czy możliwe jest "wchłonięcie" przez Zjednoczoną Prawicę niektórych polityków z Kukiz’15, Gowin odparł, że "przede wszystkim trwają rozmowy na temat połączenia sił, na temat wspólnych list". Podkreślił jednak, że te rozmowy są "w bardzo wstępnej fazie". "Czym innym jest wchłonięcie ruchu Kukiz'15 - myślę, że to nie wchodzi w grę, Paweł Kukiz jest postacią taką bardzo suwerenną, bardzo samodzielną w myśleniu i działaniu, natomiast wspólne listy - być może jest to wariant do rozważenia, ale nic nie jest przesądzone" - powiedział.

Zobacz także

Jak dodał, chodzi o wspólne listy w skali ogólnopolskiej. "Nie zamierzamy kaperować pojedynczych polityków, byłoby to nie fair wobec środowiska, w którym - jeszcze raz to podkreślę - być może po wyborach będziemy widzieli potencjalnego partnera do rządzenia" - stwierdził wicepremier.

Zobacz także

Jarosław Gowin jest liderem ugrupowania Porozumienie, które wraz z PiS i Solidarną Polską tworzy Zjednoczoną Prawicę.

RadioZET.pl/PAP