Joanna Mucha liczy na zmianę szefa PO. "Schetyna doszedł do ściany"

20.11.2019 10:29
Joanna Mucha
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Mamy jedną, świetną kandydatkę na prezydenta – podkreśliła w Radiu Plus posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha. Wyraźnie zaznaczyła, że liczy też na zmianę szefa partii. - Mamy do czynienia z sytuacją, w której Grzegorz Schetyna doszedł do ściany - powiedziała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Joanna Mucha skomentowała wczorajsze expose premiera Mateusza Morawieckiego i odniesienia polityków opozycji. Dała też jasno do zrozumienia jak widzi przyszłość PO i obecnego lidera, Grzegorza Schetyny.

Zobacz także

Posłanka była pytana o prawybory prezydenckie w PO i rzeczywiste wystawienie tylko jednej kandydatury – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Pytana o to, czy demokracja nie jest fikcją w PO, odparła:

Jeśli jest jedna kandydatka, to mamy jedną świetną kandydatkę i wszyscy na nią stawiamy. Myślę, że piątkowy zarząd w sposób jednoznaczny powie, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest naszą kandydatką na prezydenta

Joanna Mucha, Radio Plus

Sama „trochę żałuje”, że nie dojdzie do prawyborów, wzorem tych z 2010 roku, kiedy Bronisław Komorowski wygrał z Radosławem Sikorskim starając się o prezydenturę.

„Schetyna doszedł do ściany”

Zdaniem Muchy PO czeka dziś na zmianę przywództwa. Choć decyzja ma zapaść na styczniowym zarządzie partii, sama przekonuje, że PO nie wygra wyborów, jeśli na jej czele będzie stał obecny lider.

Zobacz także

Uważam, że mamy do czynienia z sytuacją, w której Grzegorz Schetyna doszedł do ściany. Ja mam takie przekonanie, że Platforma nie wygra kolejnych wyborów, jeśli nie będzie zmiany przywództwa

Joanna Mucha, w Radiu Plus

Jak dodała, „ma nadzieję na zmianę", gdyż taka "jest nam potrzebna".

RadioZET.pl/Radio Plus