Schetyna powinien odejść? Ten sondaż rozwiewa wątpliwości

20.10.2019 12:42
Schetyna powinien odejść? Ten sondaż rozwiewa wątpliwości
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Grzegorz Schetyna nie ma powodów do radości. I nie chodzi tu tylko o jego przegraną w wyborach parlamentarnych we Wrocławiu. Jak wynika z najnowszego sondażu SW Research dla "Rzeczypospolitej", zdecydowana większość ankietowanych uznała, że powinien on zrezygnować z funkcji lidera Platformy Obywatelskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wyborach do Sejmu we Wrocławiu Grzegorz Schetyna startował z pierwszego miejsca na liście. W pojedynku "jedynek" przegrał różnicą ponad 20 tysięcy głosów z Mirosławą Stachowiak- Różecką, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować?

W badaniu, przeprowadzonym przez SW Research na zlecenie „Rzeczypospolitej”, zadano ankietowanym następujące pytanie: Czy w związku z wynikiem Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych Grzegorz Schetyna powinien przestać pełnić funkcję przewodniczącego PO?

Zobacz także

Przypomnijmy, że KO uzyskała poparcie rzędu 27,4 procent głosów.

Zobacz także

Jak wynika z sondażu, 56,2 procent respondentów jest zdania, że Schetyna powinien zrezygnować ze stanowiska lidera partii opozycyjnej. Za kontynuacją jego przywództwa w Platformie z kolei opowiedziało się 15,1 procent badanych. Zdania na ten temat nie ma natomiast 28,7 ankietowanych.

 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/Onet.pl