Zamknij

Helena i Robert Biedroniowie nie spotkają się z Andrzejem Dudą

16.06.2020 22:21
Helena i Robert Biedroń
fot. LUKASZ SZELAG/ Rafal Gaglewski /REPORTER

Robert Biedroń poinformował, że nie pójdzie w środę na spotkanie z prezydentem, na które Andrzej Duda zaprosił też m.in. jego matkę. Również Helena Biedroń poinformowała, że nie wybiera się do Pałacu Prezydenckiego. Podkreśliła, że najpierw oczekuje od prezydenta, aby ten przeprosił wszystkie osoby LGBT, które uraził.

Helena Biedroń w wypowiedzi zamieszczonej we wtorek wieczorem w mediach społecznościowych zwróciła się bezpośrednio do prezydenta.

"Nie chciałabym, żeby pan robił sobie ze mną zdjęcia, a w głowie miał ciągle to samo. Te same krzywdzące przekonania, które ranią nasze dzieci, siostry i braci. Najbliższych i przyjaciół. Nie chciałabym, żeby tak było. Jeżeli Pan naprawdę chce się spotkać, to proszę przeprosić. Przeprosić dzieci tych matek, które były ze mną pod pałacem. I tysiące innych, których pańskie słowa głęboko dotknęły" - zwróciła się do prezydenta Helena Biedroń.

Robert Biedroń: nie pójdę na spotkanie z prezydentem Dudą

W wieczornym wystąpieniu na żywo na Facebooku Biedroń przywołał argument swojej mamy, że w kwestii praw osób LGBT nie chodzi o niego samego, tylko o miliony takich osób w Polsce.

Biedroń: dzisiaj już za późno na związki partnerskie [WYWIAD]

"Podjąłem ważną decyzję, która myślę, że chyba jest konieczna w tej sytuacji - otóż nie pójdę jutro na spotkanie z prezydentem Dudą, bo czuję, że chce nas wykorzystać, chce nas zaangażować do ratowania swojego wizerunku, do ratowania siebie w wyborach, pogrążył się bardzo i po prostu jest nieszczery, to jest nie fair" - powiedział Biedroń.

Zobacz także

"Jeżeli pan naprawdę chce dokonać zmian, żałuje swoich słów, to proszę przeprosić publicznie, proszę powiedzieć, że to, co się wydarzyło, zostanie naprawione, że zmienił pan zdanie, że popełnił pan fatalny błąd i chce pan przeprosić nie tylko mnie i moją mamę, nie tylko osoby LGBT i ich rodziny, ale wszystkie Polki i Polaków" - dodał pod adresem prezydenta Dudy.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Twitter/ PAP