Zamknij

Holecka broni Saryusza-Wolskiego. „Nie zmienił poglądów, tylko barwy. To co innego”

07.06.2019 08:22
Holecka
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Podczas wymiany zdań w programie TVP Jacek Saryusz-Wolski zarzucał posłowi Kukiz'15, że jest „malkontentem” i krytykuje działania rządu tylko dlatego, że jest w opozycji. Gdy Józef Brynkus przypomniał, że europoseł PiS też przez lata był w opozycji, tego drugiego nagle bronić zaczęła prowadząca program Danuta Holecka. 

Do wymiany zdań doszło podczas czwartkowego wydania „Gościa Wiadomości” w TVP. W programie prowadzonym przez Danutę Holecką wystąpili europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski i Józef Brynkus z Kukiz'15. Dziennikarka zaczęła od wątku: „rekordowo niskiego bezrobocia” oraz 500 Plus i wzrostu płacy minimalnej, dzięki którym m.in. Polacy mieszkający dotychczas w Wielkiej Brytanii chętniej wracają do Polski. To samo potwierdził europoseł PiS.

Zobacz także

Brynkus odparł, że osób pobierających minimalne wynagrodzenie jest bardzo niewiele. Gdy Holecka rzuciła liczbą 1,5 mln i spytała, czy jego zdaniem to niewiele, poseł skontrował: „Ale to są osoby pracujące nie u prywatnych pracodawców, ale właśnie w publicznych jednostkach. To świadczy o tym, że państwo im daje za mało, a nie pracodawcy prywatni”.

Holecka broni Saryusz-Wolskiego

Saryusz-Wolski nazwał Brynkusa „malkontentem”, zarzucając mu, że jest oderwany od rzeczywistości i mówi w ten sposób dlatego, że jest w opozycji. Wówczas polityk Kukiz'15 zripostował swojemu adwersarzowi, że ten również był w opozycji i nagle zmienił poglądy.

Zobacz także

Do tej uwagi eurodeputowany już się nie ustosunkował, ale wtedy do dyskusji niespodziewanie wtrąciła się Holecka, która zaczęła...bronić polityka PiS. „Z tego, co wiem, to prof. Jacek Saryusz-Wolski poglądów nie zmienił. Jeżeli już, to barwy polityczne, to jest trochę inaczej. Właśnie ze względu na to je zmienił, że barwy, pod którymi był, zmieniły poglądy na Polskę” – powiedziała. 

Smaczku całej dyskusji dodaje fakt, że Brynkus sam był kiedyś członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Wyrzucono go z partii w 2012 roku. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl