Zamknij

Hołownia: za tydzień znów ruszam w trasę. Ruch Polska 2050 rośnie w siłę

27.07.2020 12:11
Szymon Hołownia
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Szymon Hołownia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ponownie ruszy w trasę po Polsce, ma odwiedzić m.in. Warmię i Mazury oraz Podlasie. - Polska 2050 organizuje się, rośnie w siłę, przychodzą kolejni ludzie, którzy chcą się przyłączyć - przekonuje.

Szymon Hołownia, jako niezależny kandydat na prezydenta, uzyskał w tegorocznych wyborach trzeci wynik, zdobywając 13,87 proc. głosów. Tuż po pierwszej turze wyborów zapowiedział powstanie stowarzyszenia o nazwie Polska 2050.

"Mamy teraz czas na organizację, na ułożenie wszystkiego tak, abyśmy byli gotowi na następne wybory i każde kolejne, a w międzyczasie robili mnóstwo dobrego dla społeczeństwa obywatelskiego" - powiedział Hołownia "Rzeczpospolitej".

Hołownia: widzę, że to jest początek

Podkreślał, że chce, by jego ruch był dobrze przygotowany na kolejne wybory. "A nie byśmy żyli w takim trybie, jaki większość partii, czy ruchów w Polsce, że na dwa miesiące przed wyborami następuje wielka mobilizacja, nagle jesteśmy merytoryczni, wymyślamy na gwałt programy, myślimy, jak zbliżyć się do naszego wyborcy" - mówił. Dodał, że zależy mu na organicznej pracy w długiej perspektywie, bo "naprawa świata właśnie tak wygląda, każdego dnia o 5 cm kwadratowych".

"Jesteśmy na etapie kończenia organizacji think-tanku - jednego z trzech filarów naszej działalności" - poinformował. Dodał, że stowarzyszenie Polska 2050 jest obecnie "w rejestracji", zaś tworzy je kilkanaście tysięcy ludzi, 17 oddziałów, a obecnie trwa formowanie jego struktur w powiatach. "Koncentrujemy się na tym, aby to uformować, scalić" - zaznaczył.

Zobacz także

Polska 2050 organizuje się, rośnie w siłę, a na pewno nie słabnie. Dołączają kolejni ludzie, którzy po doświadczeniu kampanii przychodzą i chcą się przyłączyć.

Szymon Hołownia

Zobacz także

Poinformował, że za tydzień znowu rusza "w Polskę na spotkania - do Olsztyna, Mrągowa, Bolesławca, na Podlasie". "Mimo że wielu ludzi zapowiadało nam koniec po kampanii wyborczej, widzę, że to jest początek" - stwierdził Hołownia.

RadioZET.pl/ Rzeczpospolita/ PAP