Zamknij

Wyszkowski obrażał Dulkiewicz. IPN: wypowiedź miała charakter prywatny

08.08.2019 15:33
Krzysztof Wyszkowski obrażał Aleksandrę Dulkiewicz
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter

Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej nie wyciągnie konsekwencji wobec Krzysztofa Wyszkowskiego — dowiaduje się Radio ZET. Były działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża w ostatnim tygodniu zaatakował wpisami na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. 

Wyszkowski, który zasiada również w Kolegium IPN, pisał między innymi: „1 września ojcem dziecka Aleksandry Dulkiewicz zostanie mianowany kanonier z pancernika Schlezwig-Holstein”. Później częściowo za te wpisy przepraszał. 

– Wypowiedź Krzysztofa Wyszkowskiego nie dotyczyła żadnej z kwestii wynikającej z zadań i kompetencji Kolegium. Oficjalne stanowisko Kolegium prezentuje w formie przyjmowanych uchwał. Wypowiedź Krzysztofa Wyszkowskiego miała charakter prywatny – poinformował Instytut Pamięci Narodowej w odpowiedzi na pytania dziennikarza Radia ZET.

Zobacz także

Radio ZET już w poniedziałek informowało, że wojewoda pomorski Dariusz Drelich, którego Krzysztof Wyszkowski jest doradcą, na razie nie zamierza podejmować w tej sprawie żadnych kroków. Czeka bowiem, aż autor wpisów wróci z urlopu, na którym przebywa do końca sierpnia.

Zobacz także

Tymczasem odwołania Wyszkowskiego ze stanowiska domagają się radni klubu Wszystko Dla Gdańska, prezydent Sopotu i ponad setka osób, głównie naukowców, podpisana pod listem otwartym.

RadioZET.pl