Ile wydano do tej pory na 500 plus? Rząd podaje liczby i podkreśla: „warto było”

31.03.2019 15:46
Ile wydano do tej pory na 500 plus? Rząd podaje liczby i podkreśla: „warto było”
fot. PAP/Wojciech Pacewicz

500 plus to program kosztowny. Jak bardzo? W niedzielę minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podała konkretne liczby.

Według wyliczeń rządu do tej pory z budżetu państwa na 500 plus przeznaczono 67 miliardów złotych. Taką liczbę podała w niedzielę minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która wraz z premierem Mateuszem Morawieckim w Puławach podsumowała 3-lecie programu 500 plus.

ZOBACZ TEŻ: Ile może kosztować rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na każde dziecko?

- Pamiętam, jak ten program raczkował, stawał na nogi, osiągał swoje efekty. Dzisiaj widzimy, że życie polskich rodzin zupełnie się zmieniło od momentu wprowadzenia tego najbardziej przełomowego programu po transformacji w Polsce - powiedziała szefowa resortu rodziny. Dodała, ze świadczenia korzysta obecnie 3,6 milionów dzieci.

To pieniądze, które pozwalają na lepszy poziom życia polskich rodzin. Warto było ten program wprowadzić.

mówiła Elżbieta Rafalska

Morawiecki: 500 plus to program przyszłości

O sztandarowym programie PiS mówił też Mateusz Morawiecki. Jak podkreślał, przygotowując go, rząd  chciał, żeby "wszystkie dzieci, młodsza młodzież, młodzież, miały jak najwięcej możliwości".

Program 500 plus jest nie tylko programem prorodzinnym, ale też propaństwowym. Państwo polskie, które odkłada na bok rodziny, to nie jest państwo z sercem, a my budujemy państwo z sercem, państwo dla wszystkich rodzin.

mówił Mateusz Morawiecki

Zdaniem premiera "Rodzina 500 plus" jest programem dla przyszłości. „Jestem przekonany, że stworzyliśmy nową przestrzeń dla rozwoju całego naszego kraju, wszystkich dzieci i całej młodzieży" – podsumował w niedzielę premier.

RadioZET.pl/PAP/