Zamknij

TVP po „Wiadomościach” będzie straszyć inwazją LGBT. Internet już reaguje

10.10.2019 15:08
Inwazja LGBT w TVP1 po "Wiadomościach". W internecie akcja
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

TVP1 wyemituje w czwartek długo zapowiadany dokument „Inwazja”. Materiał ma opisywać finansowanie marszów równości. Kampania Przeciw Homofobii oskarża TVP o manipulację, a internauci ruszają z akcją #inwazjaLGBT.

TVP1 pokaże półgodzinny film dokumentalny „Inwazja” 10 października o godzinie 20.00, tuż po głównym wydaniu „Wiadomości” i przed meczem Polska – Łotwa. Materiał Telewizji Polskiej zapowiadany jest słowami: „kulisy, cele, metody, pieniądze, czyli jak działa inwazja LGBT” i ma demaskować prawdę o marszach równości, które w ostatnich miesiącach przechodziły ulicami polskich miast.

Zobacz także

Komunikat dotyczący „Inwazji” wydała w środę Kampania Przeciw Homofobii. - Zaplanowany na 10 października materiał reklamowany jest nagraną przez niby wolontariuszkę wypowiedzią pracowniczki KPH. Niezrozumiałe jest, że respektowanie prawa budzi w TVP aż takie emocje skomentował Slava Melnyk, dyrektor KPH, przypominając przy tym, że serwis OKO.press już przed miesiącem ujawnił, że pod wolontariuszkę zaprezentowaną w materiale TVP podszywała się osoba… pracująca dla TVP.

#InwazjaLGBT w sieci i w lokalach wyborczych

Hasło „Inwazja LGBT” szybko przyjęło się wśród internautów, bo w odpowiedzi na niewyemitowany jeszcze dokument TVP powstał już hasztag #inwazjaLGBT.

Internauci deklarują pod nim solidarność z osobami LGBT, a KPH podaje szczegółowe informację o swoich wydatkach, a także zachęca do „inwazji LGBT” na urny wyborcze i oddanie głosu w wyborach 13 października na kandydatów wspierających postulaty mniejszości seksualnych.

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października, a już dziś, 10 października, w Radiu ZET, na naszym Facebooku i na www.radiozet.pl debata wyborcza. Słuchaj i oglądaj na żywo od godziny 21.

Zobacz także

RadioZET.pl/OKO.press/KPH