Zamknij

Po drugim ślubie na Wawel. Kurscy towarzyszyli Kaczyńskiemu w miesięcznicy

19.07.2020 16:12
Jacek Kurski - ślub z Joanną
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Jacek Kurski i jego druga żona, Joanna Kurska, są już po ślubie. Temat ponownego zawarcia małżeństwa kościelnego przez byłego prezesa TVP wywołał gorącą dyskusję. Uwagę komentatorów zwróciła też wspólna wizyta Kurskich na Wawelu, gdzie tuż po ceremonii zaślubin razem z prezesem PiS złożyli kwiaty na grobie Marii i Lecha Kaczyńskich.

  • Jacek Kurski wziął 18 lipca drugi ślub kościelny. Jego druga żona to dziennikarka Joanna Kurska (wcześniej Klimek)
  • Były prezes TVP, a obecnie doradca zarządu, ma troje dzieci z poprzednią żoną. Pierwsze małżeństwo zostało unieważnione po ponad 20 latach
  • Na ślubie Kurskiego obecni byli liczni politycy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Prezes PiS razem z Kurskimi udał się po ceremonii na Wawel. Tego dnia wypadała miesięcznica pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich

Jacek Kurski, któremu po ponad dwudziestu latach małżeństwa udało się unieważnić pierwszy związek, wziął w sobotę drugi ślub kościelny. Joanna i Jacek Kurscy powiedzieli sobie sakramentalne „tak” w krakowskich Łagiewnikach. Wszystko na oczach całej śmietanki PiS, bo na ślubie byłego prezesa TVP byli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki  czy  minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Nie zabrakło też gwiazd TVP, w tym twarzy „Wiadomości” Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka.

Jacek Kurski na Wawelu tuż po ślubie

Sieć błyskawicznie zalała lawina komentarzy, a internauci zwracali uwagę nie tylko na fakt, że oboje, zarówno Jacek jak i Joanna Kurscy, byli już w związkach małżeńskich. Pojawiły się też sugestie, że ślubnym prezentem dla Kurskiego może być powrót na fotel prezesa TVP.

Niektórzy pytają też, czy data ślubu Jacka Kurskiego nie została ustalona specjalnie pod Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS tego dnia i tak byłby na Wawelu, bo 18. dnia każdego miesiąca przypada miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Przy tej okazji Wzgórze Wawelskie jest zamykane dla postronnych – przypomina „Gazeta Wyborcza”.

18 lipca Jarosław Kaczyński również udał się na Wawel, choć tym razem towarzyszyli mu państwo Kurscy. Jak podaje Polityka, były prezes TVP i jego druga żona – jeszcze w białej sukni – razem z prezesem PiS i innymi czołowymi politykami partii złożyli bukiety biało-czerwonych róż w krypcie z sarkofagiem pary prezydenckiej.

RadioZET.pl/Polityka/Gazeta Wyborcza