Zamknij

Jacek Kurski żegna się z TVP. Przegłosowano jego odwołanie

06.03.2020 23:38
Jacek Kurski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/ REPORTER

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował na konferencji prasowej o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. W ostatnich dniach mówiło się nieoficjalnie, że takowe ultimatum postawił Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Czabański ogłosił dziś korespondencyjne głosowanie w sprawie odwołania Kurskiego. Głosy można oddawać do poniedziałku, ale wiadomo już, że czworo z pięciorga członków Rady Mediów Narodowych poparło wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego. Oznacza to, że dotychczasowy prezes TVP pożegna się z funkcją.

Zobacz także

Jacek Kurski był prezesem TVP od 8 stycznia 2016 roku.

Zobacz także

W latach 2005–2009 był posłem na Sejm V i VI kadencji, w latach 2009–2014 posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, a w latach 2015–2016 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Politycznie związany jest z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro. Wcześniej należał do Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Duda podpisał ustawę o 2 mld zł dla TVP

Prezydent poinformował w piątek, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej przyznającą w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia.

Andrzej Duda podkreślał, że sprawę finansowania mediów publicznych potraktował bardzo poważnie, wziął pod uwagę kwestie dotyczące ich funkcjonowania, także mediów regionalnych, finansów i oferty programowej. Ocenił, że stan w jakim jest dziś ta oferta i możliwość realizowania misji publicznej na poziomie podstawowym, szczególnie dla ośrodków regionalnych telewizji "jest po prostu opłakany". Zaznaczył, że wymagają one modernizacji.

RadioZET.pl/PAP