Zamknij

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Był jedynym kandydatem

09.06.2021 14:30
Jacek Kurski ponownie prezesem TVP
fot. Piotr Molecki /East News

Jacek Kurski ponownie wybrany na prezesa TVP - informują Wirtualne Media. Kandydaturę Jacka Kurskiego na kolejną kadencję jako prezesa Telewizji Polskiej poparło troje członków Rady Mediów Narodowych reprezentujących PiS. Kurski był jedynym kandydatem.

Jacek Kurski został wybrany na prezesa TVP na kolejną kadencję - informują Wirtualne Media. Kurski był jedynym kandydatem na prezesa, zgłosił go przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Pozostali członkowie Rady mogli zgłaszać swoich kandydatów, ale nikt tego nie zrobił.  - Nie było sensu, już podczas poprzedniego głosowania usłyszałem przecież od przewodniczącego Czabańskiego, że konkursy tylko stwarzają niepotrzebne kłopoty i nie są wymagane ustawowo. W związku z tym doszedłem do wniosku, że sprawa Kurskiego na stanowisku jest przesądzona – powiedział Wirtualnym Mediom Juliusz Braun, członek RMN.

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Był jedynym kandydatem

O planowanym wyborze Jacka Kurskiego na kolejną kadencję mówił niedawno wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - Z pewnością Jacek Kurski będzie dalej prezesem TVP. Jest tak świetny. Nasi wrogowie z pewnością są niezadowoleni. Ale my jesteśmy zadowoleni - stwierdził w rozmowie z GW.

W podobnym tonie wypowiadał się także sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Jacek Kurski robi dobrą robotę w TVP. W porównaniu z TVN ta telewizja publiczna jest po prostu wzorem cnót wszelakich - przyznał w rozmowie z Wprost.

Rada Mediów Narodowych w środę przegłosowała także powołanie Mateusza Matyszkowicza na kolejną kadencję w zarządzie Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski jest prezesem TVP od stycznia 2016 r. (od marca do maja 2020 r. był doradcą zarządu, a od maja do sierpnia 2020 r. członkiem zarządu). Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Ma 55 lat.

Mateusz Matyszkowicz od 2019 r. pełni funkcję członka zarządu TVP SA, jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

RadioZET.pl/ Wirtualne Media/ PAP