Zamknij

Czarne chmury nad Jackiem Kurskim? W PiS szukają winnych wyniku wyborów

16.10.2019 18:31
Jacek Kurski
fot. Artur Zawadzki/ REPORTER

Jak podaje dziennik „Fakt”, w Prawie i Sprawiedliwości trwają powyborcze analizy, a część polityków domaga się nawet personalnych rozliczeń. W tym kontekście przewija się nazwisko prezesa TVP. Niektórzy działacze uważają, że Jacek Kurski źle kierował programem w trakcie kampanii wyborczej.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu, ale w Senacie nie udało się uzyskać większości. Część polityków PiS ma domagać się wewnątrzpartyjnych rozliczeń za porażkę w izbie wyższej parlamentu.

Zobacz także

Jak podaje „Fakt”, najczęściej zarzuty padają pod adresem szefa TVP Jacka Kurskiego. W ich ocenie, Kurski źle kierował programem w trakcie kampanii wyborczej. – Dlaczego np. nie pokazywano kandydatów na senatorów? Zamiast nich występowali mało znani politycy – mówi w rozmowie z „Faktem”  jeden z polityków PiS . I dodaje: – Część działaczy chce odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska.

Zobacz także

Szef TVP odniósł się do tych informacji. „To pytanie nie do mnie bo ja jestem prezesem telewizji a nie politykiem. Telewizja dba zaś o dopełnienie pluralizmu medialnego i równość szans w debacie publicznej w Polsce a nie o wyniki poszczególnych partii. To jak z tego pluralizmu korzystają politycy i jak to się przekłada na wynik to już sprawa rozliczeń wewnątrz świata polityki a nie wobec TVP” – napisał w oświadczeniu Jacek Kurski.

RadioZET.pl/ Fakt.pl