Zamknij

WP.pl: Jacek Kurski został doradcą zarządu TVP

10.03.2020 14:06
Jacek Kurski
fot. East NEws

Jacek Kurski został doradcą zarządu Telewizji Polskiej – informuje Wirtualna Polska. Rozbrat Kurskiego z TVP był więc krótszy niż przewidywano w Pałacu Prezydenckim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jacek Kurski został odwołany decyzją Rady Mediów Narodowych. Była to swoista cena za podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod ustawą abonamentową, gwarantującą mediom publicznym niemal 2 miliardy złotych w tym roku, a blisko 10 mld zł w przeciągu najbliższych pięciu lat.

Zobacz także

Jak podaje dziś WP, rozbrat Kurskiego z najwyższymi władzami TVP nie trwał długo. Serwis podaje, że został on doradcą Zarządu TVP.

Dodajmy, że jeszcze jako prezes zarządu wniósł, wraz z Mateuszem Matyszkowiczem (członek zarządu) o zawieszenie w prawach trzeciego z członków zarządu, Marzeny Paczuskiej. Wniosek został przyjęty przez szefa rady nadzorczej telewizji, Macieja Łopińskiego. Ten ostatni jest dziś p. o. prezesa TVP.

Zobacz także

Jak podaje Wp.pl, najbliżsi współpracownicy Kurskiego zachowają m. in. nadzór nad Telewizyjną Agencją Informacyjną. Sprawa jest pozostaje szeroko komentowana w środowisku dziennikarskim. Wrażenie jest jednoznaczne, obóz prezydenta dał się ograć zwolennikom J. Kurskiego. 

Nie ma potrzeby podsumowania. "Zostaję z państwem"

Roszada z udziałem Kurskiego z pewnością nie była planowana znacznie wcześniej. Dziś w TVP Kurski mówił o tym, że już szykował mowę podsumowującą, ale z racji takiego obrotu sprawy - i pozostaniu w TVP - nie skorzysta z niej.

RadioZET.pl/Wp.pl