Zamknij

Polityk PO z zarzutami. Znęcał się psychicznie nad rodziną?

Magdalena Kulej
04.08.2019 14:40
Jacek N. z PO z zarzutami za znęcani się psychiczne nad rodziną. Został wyrzucony z partii
fot. Facebook

Jackowi N., politykowi Platformy Obywatelskiej, który został zatrzymany w piątek wieczorem, przedstawiono w niedzielę zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną. Jeszcze tego samego dnia władze PO podjęły decyzję o wykluczeniu samorządowca z partii.

Jacek N. był szefem brzeskich struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczącym rady miasta Brzeg i zastępcą dyrektora departamentu w opolskim urzędzie marszałkowskim. Został zatrzymany w piątek wieczorem przez policję wezwaną do awantury domowej. Noc spędził na policyjnej izbie zatrzymań. W sobotę, po przedstawieniu zarzutów został zwolniony bez zastosowania środków zapobiegawczych.

Politykowi przedstawiono zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną w ciągu ostatnich dwóch lat - poinformował rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Stanisław Bar. Zgodnie z Kodeksem karnym, za  grozi  za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo z urzędu prowadzi prokuratura.

Jeszcze tego samego dnia Jacek N. został wykluczony z PO, o czym poinformował w niedzielę rzecznik partii Jan Grabiec. O wyrzucenie Jacka N. wnioskował lider partii Grzegorz Schetyna.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP