Zamknij

Sasin broni aktywności Dudy w terenie. „Standard przywódców”

18.03.2020 11:51
Jacek Sasin
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Jacek Sasin przekonuje, że na ten moment nie ma przesłanek do wprowadzenia w kraju stanu nadzwyczajnego. Minister aktywów państwowych broni też prezydenta Andrzeja Dudy, który aktywnie działa w terenie, co wywołuje spore kontrowersje.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jacek Sasin był pytany przez portal Wp.pl między innymi o majowe wybory prezydenckie. Na ten moment rządzący skłaniają się ku przeprowadzeniu ich w terminie – oponenci Andrzeja Dudy zgodnie mówią o tym, że wobec nierównej walki wybory należy odłożyć na dalszą przyszłość.

Zobacz także

Inne zdanie na ten temat ma Jacek Sasin. Minister przekonuje, że na ten moment nie ma powodu do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego (dopiero wtedy można przesunąć termin wyborów, przyp.).

Wybory można przesunąć wyłącznie wtedy, gdy jest formalnie wprowadzony stan nadzwyczajny

 - podkreślił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin

Sasin broni Dudy: Tak powinien wyglądać standard

Sasin zaznaczył, że kampania wyborcza„de facto toczy się w bardzo ograniczonym zakresie, przeniosła się z bezpośrednich spotkań do internetu, do mediów”.

Zobacz także

Minister bronił też aktywności prezydenta Dudy, który regularnie pokazuje się w terenie. Zdaniem opozycji zdecydowanie nadużywa swojej przewagi, czyniąc kampanię prezydencką nierówną.

Tak powinien wyglądać standard przywódców, którzy nie zamykają się w tym trudnym momencie dla Polaków w czterech ścianach

- podkreślił Sasin.

Wicepremier zaznaczał, że nie ma dziś przesłanek do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Proponowałbym, aby nie podążać tą drogą, aby dla jednego tylko i wyłącznie celu politycznego przesunięcia terminu wyborów wprowadzać stan nadzwyczajny, który dla bardzo wielu Polaków oznacza daleko idące restrykcje

- zaznaczył wicepremier.

Wybory prezydenckie mają odbyć się 10 maja, ewentualna druga tura 24 maja.

RadioZET.pl/PAP/Wp.pl