Zamknij

Szyszko nie wytrzymał ataku i hejtu? Opinie Sasina i Kamińskiego

10.10.2019 09:13
Jan Szyszko nie żyje
fot. Jan BIELECKI/East News

Jacek Sasin i Mariusz Kamiński stwierdzili, że silny stres i fala hejtu, jakie spłynęły w ostatnich dniach kampanii wyborczej na Jana Szyszkę, mogły przyczynić się do niespodziewanej śmierci byłego ministra.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie w radiowej Jedynce Kamiński wystawił Szyszce polityczną laurkę.

Część jego poglądów być może była uznawana za takie idące pod prąd, ale myślę, że one wynikały właśnie z takiej głębokiej znajomości i zrozumienia przyrody.

Mariusz Kamiński

Po czym zwierzchnik służb mundurowych i specjalnych stwierdził, że na śmierć Szyszki mógł się przełożyć stres związany z kampanią wyborczą. Po materiale TVP Info i słowach Krystyny Pawłowicz o „zaszczuciu kolejnego patrioty” wzmacnia się przekaz rządu i publicznych mediów o fali hejtu na byłego ministra środowiska.

Zobacz także

Jesteśmy wszyscy zszokowani; nie wykluczamy, że znaczenie mógł mieć stres, jaki wiąże się z kampanią wyborczą.

Mariusz Kamiński, szef MSWiA

Do jego wypowiedzi odniósł się dziś wicepremier Jacek Sasin. W interpretacjach poszedł jeszcze dalej. Stwierdził, że przyczyną niespodziewanej śmierci był nie tylko przedwyborczy stres.

Prof. Szyszko był obiektem ataków i hejtu, m.in. za geotermię o. Rydzyka. Skala ataków wylewała się w ostatnich dniach z niektórych mediów – tych mediów mainstreamowych. Mogła się pewnie do tego przyczynić.

Jacek Sasin

RadioZET.pl/Polskie Radio/PAP