Zamknij

Jacek Sasin na wakacjach w Hiszpanii. Wyciekło nagranie z lotniska, służby w akcji

07.09.2021 13:21
Jacek Sasin
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Służby specjalne szukają autora maili dotyczących hiszpańskich wakacji wicepremiera Jacka Sasina - dowiaduje się nieoficjalnie dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. Anonimowo rozsyłano dane wrażliwe, w tym wideo nagrane z ukrycia.

Jacek Sasin - jeden z najbliższych współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wicepremier i minister aktywów państwowych - miał stać się ofiarą anonimowego donosu. Maile opisujące szczegóły jego urlopu w Hiszpanii trafiły m.in. do dziennikarzy.

Zawierały dane wrażliwe - jak np. numer lotu, którym wicepremier Sasin wracał do kraju, a także nagrany z ukrycia film z portu lotniczego. Według nieoficjalnych informacji reportera Radia ZET Mariusza Gierszewskiego, Służba Ochrony Państwa uznała, że rozpowszechniane informacje mogły zagrozić bezpieczeństwu wicepremiera. Według rozmówców dziennikarza Radia ZET, sprawa może być częścią wojny politycznej w obozie władzy.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w dniach 17-20 sierpnia tego roku spędzał urlop w Madrycie. Był tam ze swoimi czterema - byłymi i obecnymi - współpracownikami. W trzech anonimowych mailach, które były rozsyłane do polityków i dziennikarzy, podano m.in. nazwiska uczestników wycieczki, a także dokładny termin ich powrotu i numer rejsu. Autor anonimów rozsyłał pierwsze informacje o tej wycieczce jeszcze kiedy Sasin był w Madrycie.

RadioZET.pl

C