Jacek Sasin deklaruje: Chcę być ambasadorem tych ziem

26.10.2019 18:01
Jacek Sasin
fot. PAP/Paweł Supernak

Jacek Sasin chce być ambasadorem Polski wschodniej. Taką deklarację wicepremier złożył w sobotę w lubelskim Hrubieszowie. "Chcę dbać, aby te ziemie nigdy już nie były traktowane jak Polska gorszej kategorii" - powiedział.

Jacek Sasin odwiedził w sobotę Hrubieszów, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta i dziękował im za ogromne poparcie, jakiego udzielili mu w wyborach parlamentarnych.

W podzięce Sasin zadeklarował wsparcie i działania na rzecz rozwoju tego regionu. „Chcę być tu z państwem, chcę dla państwa pracować, chcę wypełniać państwa oczekiwania i potrzeby, a wiem, że są bardzo duże. Ten wspaniały wynik, który uzyskałem, to jest dla mnie nie tylko wielka satysfakcja, ale również wielkie zobowiązanie, żeby państwa nie zawieść” – mówił.

Chcę być w Warszawie takim ambasadorem mieszkańców tej ziemi i dbać o to, aby już nigdy ta wschodnia Polska, Lubelszczyzna, i ta wschodnia część Lubelszczyzny - Hrubieszów, powiat hrubieszowski - nie były ziemiami zapomnianymi. Żeby już nigdy nie było tak, że są uznane za Polskę gorszej kategorii, za Polskę B, w którą nie warto inwestować, która ma być tylko rezerwuarem taniej siły roboczej dla wielkich miast w Polsce i dla krajów Europy zachodniej

 – powiedział Sasin. Przypomnijmy, że Sasin zdobył mandat posła, kandydując pierwszego miejsca listy PiS w okręgu 7. Co więcej, zdobył tam rekordową liczbę głosów - ponad 91 tys. To najwięcej ze wszystkich kandydatów w województwie lubelskim.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP