Zamknij

Jacek Sasin trafił do szpitala. Wicepremier ma koronawirusa

19.01.2021 15:20

Jacek Sasin, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, trafił do szpitala - podała nieoficjalnie Wirtualna Polska. Informacje te potwierdził rzecznik MAS Karol Manys. - Wicepremier Jacek Sasin jest pod opieką lekarzy w szpitalu - powiedział.

Jacek Sasin w szpitalu
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Jacek Sasin trafił do szpitala - podała nieoficjalnie Wirtualna Polska. Informacje potwierdził jednak rzecznik MAS. Wicepremier i szef resortu aktywów państwowych miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. - Wicepremier Jacek Sasin ma pozytywny wynik na Covid-19, ale czuje się dobrze – informował kilka dni temu rzecznik Karol Manys. Jak dodał, Sasin przebywa w domu.

Jak wynika z ustaleń WP, Sasin trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w poniedziałek. Miał typowe objawy koronawirusa. Od początku pandemii koronawirusa aż cztery razy był na kwarantannie. Po raz pierwszy trafił na nią w marcu, po wykryciu zakażenia u wiceministra środowiska Michała Wosia.

Jacek Sasin zakażony koronawirusem. Rzecznik MAS: Wicepremier trafił do szpitala

Jak się okazuje, zakażeni koronawirusem są także posłowie Lewicy. W przeddzień obrad Sejmu zamknięto pomieszczenia klubowe, a na dwudniowym posiedzeniu Lewicę będzie reprezentować ograniczone grono parlamentarzystów - wynika z informacji PAP.

Pierwszy o zakażeniu poinformował przez Twittera wiceszef klubu Lewicy, wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela. "Niestety POZYTYWNY. Uważajcie na siebie, to dziadostwo dopada w najmniej oczekiwanym momencie! #COVID19" - przekazał w mediach społecznościowych poseł. O chorobie poinformował także w poniedziałek szef Sojuszu, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Trzecim zakażonym jest szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański (także SLD). Informację o zakażeniu przekazała także była rzeczniczka klubu Anna-Maria Żukowska. "Ja i córka też, niestety, chore" - napisała.

Badania potwierdziły 4835 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej w województwie mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Zmarło 291 chorych – podało we wtorek 19 stycznia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii w Polsce stwierdzono 1 443 804 przypadki COVID-19. Zmarło 33 698 osób.

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska/ PAP