Zamknij

Katarzyna Kolenda-Zaleska wyrzuciła z programu Jacka Żalka: LGBT to nie ludzie

12.06.2020 22:02
Jacek Żalek, Katarzyna Kolenda-Zaleska
fot. TVN24

Jacek Żalek, poseł Porozumienia i Zjednoczonej Prawicy, został wyrzucony z programu „Fakty po Faktach” przez prowadzącą Katarzynę Kolendę-Zaleską. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi poseł powiedział, że „LGBT to nie ludzie”, czego nie chciała tolerować dziennikarka.

Już od początku rozmowy Jacek Żalek prezentował ofensywną postawę. Zarzucał dziennikarzom TVN manipulacje i brak obiektywności przy przekazywaniu informacji o Jarosławie Kaczyńskim.

Kolenda-Zaleska dopytywała swojego gościa, czy normalną jest sytuacja, w której 12 policjantów pilnuje domu „szeregowego posła”, o czym jako pierwszy napisał portal TVN24.pl. Żalek nie chciał zająć jednoznacznego stanowiska, przyznając, że reportażu dziennikarzy śledczych nie czytał.

Emocje podczas rozmowy sięgnęły zenitu, gdy Żalek został zapytany o słowa Joachima Brudzińskiego, który stwierdził, że Polska jest najpiękniejsza bez LGBT.

- LGBT to nie są ludzie, to jest ideologia - wypalił wtedy Jacek Żalek. 

Tego dla Katarzyny Kolejndy-Zaleskiej było już za dużo. Gdy poseł próbował się tłumaczyć, co ma na myśli, połączenie z politykiem na prośbę dziennikarki zostało przerwane.

Jacek Żalek to poseł znany z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi. W poprzedniej kadencji Sejmu mówił, że „osoby niepełnosprawne nie potrzebują gotówki”, a rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dorosłych nazwał „zwyrodniałymi”.

Zobacz także