Zamknij

Jakimowicz zobaczył Macierewicza w studiu TVP. „Dziękuję za kraj, w którym żyję”

06.11.2019 09:33
Jakimowicz Macierewicz
fot. Twitter/portal tvp.info

Niecodzienna sytuacja w studiu TVP Info. Będący gościem Michała Rachonia Jarosław Jakimowicz podbiegł do wchodzącego po nim na wizję Antoniego Macierewicza, uścisnął mu dłoń i...rozpoczął litanię podziękowań „za kraj, w którym żyje i za niepodległość”. Były szef MON wydawał się tą reakcją bardzo poruszony. 

Do spotkania osób z – wydawałoby się – dwóch różnych światów doszło w studiu TVP Info w programie „#Jedziemy” autorstwa Michała Rachonia. Jego gościem był najpierw m.in. aktor znany z dylogii „Młode Wilki” Jarosław Jakimowicz. Po nim oraz po dwóch pozostałych gościach kolejnym rozmówcą prowadzącego miał być Antoni Macierewicz.

Zobacz także

Gdy tylko Jakimowicz ujrzał przyszłego marszałka seniora Sejmu, podbiegł do niego i rozpoczął skierowaną w jego stronę improwizowaną litanię podziękowań. „Ja mam 50 lat i dziękuję za te 50 lat walki o niepodległość” – zaczął:

Dziękuję za kraj, w którym żyję w imieniu moich dzieci, Polaków, tych, którzy rozumieją i inaczej rozumieją. Naprawdę, jestem dumny i zaszczycony.

Macierewicz wydawał się poruszony tą sytuacją i zdołał jedynie uprzejmie odpowiedzieć: „Dziękuję, proszę przekazać serdeczne pozdrowienia dla wszystkich, dla znajomych i dla rodziny zwłaszcza”. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter