Zamknij

Jakub Iwaniec odchodzi. Lecą głowy w resorcie Ziobry

21.08.2019 10:15
Jakub Iwaniec odchodzi. Lecą głowy w resorcie Ziobry
fot. Wojciech Stróżyk/ Reporter

Zbigniew Ziobro podjął decyzję o skróceniu delegacji sędziego Jakuba Iwańca w resorcie — poinformował we środę rzecznik rządu Piotr Müller. Decyzja Ziobry ma związek z kolejnymi doniesieniami Onetu dotyczącymi akcji dyskredytującej sędziów. Portal informował, że nie tylko wiceminister Łukasz Piebiak, który wczoraj podał się do dymisji, współpracował z hejterką Emilią przy akcji trollingowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek Onet napisał, że współpracownik Łukasza Piebiaka – który we wtorek podał się do dymisji z funkcji wiceministra w MS – sędzia Jakub Iwaniec „dostarczał internetowej hejterce Emilii haki na Krystiana Markiewicza, szefa stowarzyszenia Iustitia”. „W korespondencji podawał dokładne informacje o dziecku Markiewicza, a także wysyłał telefony jego rzekomej kochanki i jej męża” – podał portal.

Zobacz także

Rzecznik rządu, pytany o tę sprawę w „Rzeczpospolita TV”, poinformował, że minister sprawiedliwości podjął we wtorek decyzję o skróceniu delegacji sędziego Iwańca w resorcie. Oznacza to, że sędzia nie będzie już działał w MS.

Zobacz także

Zdaniem Müllera język korespondencji i działania sędziego opisane przez Onet to nie są standardy, które obowiązują w rządzie. Zaznaczył też, że do publikacji nie odniósł się sam sędzia Iwaniec. „Nie znam kontekstu, nie wiem, jak ta korespondencja wyglądała, ale bronić tego nie należy” – podkreślił.

Łukasz Piebiak rezygnuje

Piebiak podał się do dymisji po tym, jak Onet napisał, że jako wiceminister utrzymywał w internecie kontakt z kobietą o imieniu Emilia, prowadzącą — za jego wiedzą — akcje dyskredytujące niektórych sędziów. Jak przekazał PAP rzecznik MS Jan Kanthak, o rezygnację poprosił Piebiaka minister Zbigniew Ziobro. Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że przyjmie tę dymisję.

RadioZET.pl/PAP/Onet