Zamknij

Unijne środki dla rolników zagrożone? Minister tłumaczy się z ostrych słów

03.10.2019 19:02
Jan Krzysztof Ardanowski
fot. Jan Bielecki/East News

Nie ma realnego zagrożenia utraty środków unijnych na programy rolne - zapewnił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Niedawno kraj obiegło nagranie ministra, który bez pardonu rozprawia się z podległą jego resortowi agencją rolnictwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Minister reaguje na wyciek nagrań z narady Ardanowskiego z kierownictwem podległej jego resortowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Agenda odpowiada za rozpatrywanie wniosków, m. in. o unijne pieniądze.

Zobacz także

Instytucja niesprawna [ARiMR, przyp.], która nie jest w stanie szybko realizować oczekiwań rolników, jest instytucją chorą i trzeba zastanowić się nad jej istnieniem

J.K. Ardanowski, na nagraniu

Minister wieści, że na skutek opóźnionych działań ARiMR Polska może utracić część pieniędzy.

Zobacz także

Na dzisiejszej konferencji tłumaczył się dziennikarzom z ostrych słów.

To było miesiąc temu. Obawiałem się, czy nierealizowanie wniosków inwestycyjnych może doprowadzić do zagrożenia w wydawaniu środków. Wolę uczulać, mają [w ARiMR] intensywnie nad tym pracować

J.K. Ardanowski

Opozycja uważa, że sytuacja w agencji jest odzwierciedleniem administracji pod rządami PiS. Jutro (4 października), do sprawy odniosą się na pod urzędami wojewódzkimi politycy PSL.

RadioZET.pl/BC