Zamknij

Jan Pietrzak analizuje raka pożerającego Polskę. „Chwała Bogu, że jest TVP”

20.02.2020 11:26
Pietrzak w TVP Info
fot. Twitter screen

Chwała Bogu, że jest publiczna telewizja, bo głównym rakiem, który żarł polski organizm był brak prawdy - mówił w czwartek w TVP Info Jan Pietrzak, komentując "prawdę", którą głosi TVP w związku z zarzutami o przyjmowanie łapówek przez Tomasza Grodzkiego.

Jednym z tematów poruszanych w czwartkowym wydaniu porannego programu #Jedziemy w TVP Info było rzekome przyjmowanie łapówek przez obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, o czym w mediach publicznych aż huczy. W środę Radio Szczecin dotarło do kolejnej osoby, która miała wręczyć mu kopertę.

W odniesieniu do tej kwestii w programie Michała Rachonia wypowiedział się Jan Pietrzak, który za czasów "dobrej zmiany" często gości w studiu Telewizji Polskiej. I to właśnie Telewizji Polskiej i innych mediów publicznych Pietrzak postanowił w czwartek bronić. Jak stwierdził, w Polsce, dzięki takim mediom, nastały czasy prawdy.

Chwała Bogu, że jest publiczna telewizja i publiczne radio od paru lat, bo przecież przez wiele lat głównym rakiem, który żarł polski organizm był brak prawdy

– ocenił Pietrzak. - Są na polskiej ziemi media, które nie służą Polsce, tylko służą oszustwom. Służą formowaniu umysłów tak, by Polacy podejmowali złe decyzje i nie wiedzieli, co się w ich kraju dzieje – kontynuował, podkreślając, że w naszym kraju jest około 70-80 proc. mediów, które kłamią celowo i w złej woli. - Skoro pojawiła się telewizja, w której można usłyszeć prawdę, to oni tego nienawidzą i robią awantury. To ich bardzo boli, że można mówić o takim człowieku, który bierze łapówki – powiedział Pietrzak.

Przypomnimy, że Sejm uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w tym roku dla TVP i Polskiego Radia, co posłanka PiS Joanna Lichocka podsumowała słynnym już gestem trzeciego palca.

Opozycja apeluje do Andrzeja Dudy, by zawetował tę ustawę. Politycy podkreślają, że te pieniądze powinny zostać przeznaczone na onkologię, co jeszcze przed przyjęciem ustawy proponował Grodzki.

RadioZET.pl/TVP Info