Zamknij

Pawłowicz żegna Szyszkę i...uderza w TVN. „Zaszczuliście kolejnego patriotę”

09.10.2019 13:23
Krystyna Pawłowicz
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

Szok w polskim życiu publicznym wywołała nagła śmierć Jana Szyszki. Byłego ministra środowiska żegnała na Twitterze m.in. jego niedawna partyjna koleżanka Krystyna Pawłowicz. Posłanka wykorzystała jednak ten fakt jako okazję, by wskazać tych, którzy rzekomo przyczynili się do jego śmierci. 

Szyszko zmarł niespodziewanie wczesnym popołudniem w środę w wieku 75 lat. Jako pierwszy poinformował o tym prezydent Andrzej Duda:

Śmierć byłego ministra środowiska bardzo zmartwiła m.in. Krystynę Pawłowicz. Odchodząca wraz z tą kadencją z polityki posłanka opublikowała na Twitterze dwa wpisy. Pierwszy, wraz z udostępnieniem posta Dudy, to pełne wzruszenia pożegnanie Szyszki:

„Kochany Panie Profesorze Janie SZYSZKO,dlaczego nas teraz opuściłeś ? Polska przyroda,lasy,ptaki i przyjaciele - płaczemy....” – napisała. Niestety kolejny wpis parlamentarzystki nie ma już nic wspólnego z duchem żałoby. Pawłowicz wydatnie sugeruje bowiem, że do śmierci byłego ministra przyczyniła się...telewizja TVN, która rzekomo „szczuła na profesora Szyszkę”:

„TVN pewnie się cieszy,wczoraj wieczorem wściekłe szczuli na Profesora Szyszkę.. Profesor,jako Człowiek wrażliwy tego już nie mógł z znieść... Zaszczuliście kolejnego wybitnego Patriotę... Cieszycie się TVN...co..?” – czytamy. W jednym z komentarzy pod postem dodała, że Szyszko „bardzo to szczucie i kłamstwa przeżywał”. 

Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko urodził się w 1944 roku w Starej Miłosnej. Był nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych, autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji.

Jego kariera polityczna rozpoczęła się pod koniec lat 80., kiedy działał m.in. w samorządzie podwarszawskiej gminy Wesoła. Od początku lat 90. był działaczem Porozumienia Centrum. Do PiS wstąpił w 2001 roku.

Zobacz także

W rządzie PiS Szyszko pełnił funkcję szefa resortu środowiska od 16 listopada 2015 roku do 9 stycznia 2018 r. Formalnie kierował on tym ministerstwem trzykrotnie i był pod tym względem rekordzistą. Po raz pierwszy w rządzie Jerzego Buzka (od końca 1997 roku do połowy października 1999); po raz drugi w gabinetach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005-2007). Ostatnie dwa lata urzędowania ministra Szyszki upłynęły pod znakiem sporu z Komisją Europejską i ekologami o Puszczę Białowieską.

RadioZET.pl/PAP