Zamknij

Szokujący materiał w TVP Info. Śmierć Jana Szyszki powiązana z krytyką w TVN24

09.10.2019 21:22
Jan Szyszko nie żyje
fot. Twitter/ Kamil Dziubka

TVP Info nie przestaje szokować. W dzisiejszym programie Info Dzień, śmierć prof. Jana Szyszki została powiązana z krytycznymi materiałami w TVN24. Informację opatrzono paskiem o treści "Prof. Szyszko źle znosił ataki na jego osobę". Do sprawy odniósł się Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i członek kierownictwa Grupy TVN Discovery.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wieku 75 lat zmarł w środę były minister środowiska, poseł PiS, profesor nauk leśnych Jan Szyszko. Był autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji i pięć razy stał na czele resortu środowiska.

Zobacz także

O śmierci Szyszko poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" - napisał na prezydent.

"Dzisiaj dzień z jednej strony dobrych wydarzeń, ale było też to wydarzenie wyjątkowe tragiczne, smutne. Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi, odszedł przedwcześnie i odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz" - powiedział z kolei Jarosław Kaczyński.

TVP Info łączy śmierć Jana Szyszki z materiałem w TVN24

W programie Info Dzień w TVP Info, śmierć prof. Jana Szyszki została powiązana z krytycznymi materiałami w TVN24 na temat jego osoby. Informację opatrzono paskiem o treści "Prof. Szyszko źle znosił ataki na jego osobę".

TVN24 relacjonowało wypowiedzi prof. Jana Szyszki z lokalnej debaty wyborczej (były minister kandydował z listy PiS do Sejmu w okręgu podwarszawskim). Chodziło o słowa, że żłobka i przedszkola to spuścizna po komunizmie i PO.

Do materiału w TVP Info odniósł się Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i członek kierownictwa Grupy TVN Discovery. - W związku z pojawiającymi się w domenie publicznej sugestiami, oświadczam, że łączenie śmierci prof. Jana Szyszki z pracą dziennikarzy jest niegodziwym wykorzystywaniem śmierci do bieżącej polityki - stwierdził.

RadioZET.pl