Janina Ochojska nie podałaby ręki premierowi. Jej zdaniem to "akceptacja tego, co ten człowiek robi"

Redakcja
01.06.2019 17:26
Janina Ochojska nie podałaby ręki premierowi. Jej zdaniem to "akceptacja tego, co ten człowiek robi"
fot. MAREK KUWAK/REPORTER/East News

W piątek odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze do Parlamentu Europejskiego. Wśród posłów Koalicji Europejskiej obecna była m.in. Róża Thun. Europosłanka nie podała ręki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Wymowny gest skomentowała na Twitterze startująca w wyborach z list KE szefowa PAH, Janina Ochojska. Napisała między innymi, że "też by tak zrobiła”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawę opisał między innymi portal Onet.

Zobacz także

"Niestety, nie mogłam być, jestem nadal w szpitalu. Po chemii padły mi wyniki. Ale też bym tak zrobiła" - napisała na Twitterze Janina Ochojska, która zmaga się z ciężkim nowotworem.

"Podanie ręki jest akceptacją tego co ten człowiek robi"

Róża Thun nie była jedynym politykiem, który odmówił uściśnięcia ręki szefowi rządu. Kiedy w piątek w Sali Kolumnowej Sejmu PKW wręczała europosłom zaświadczenia o wyborze do PE, do premiera nie podeszli także Bartosz Arłukowicz i Danuta Hübner.

Komentarz Ochojskiej odbił się szerokim echem w Internecie. Nie każdemu jej reakcja przypadła do gusta. Ze strony niektórych użytkowników mediów społecznościowych posypały się słowa krytyki.

Zobacz także

"Zawsze uważałam panią za wzór do naśladowania, a pani nie podała by ręki legalnie wybranemu w demokratycznych wyborach premierowi RP?" – pytał jeden z Twitterowiczów.

Janina Ochojska nie pozostała mu jednak dłużna. Odpowiedziała, że „legalnie wybrany w demokratycznych wyborach Premier RP jest zamieszany w afery, ukrywa majątek, podejmuje decyzje szkodzące nauczycielom, niepełnosprawnym, mniejszościom a uchodźców traktuje jak śmiecie.

 "Podanie ręki jest akceptacją tego co ten człowiek robi" – skomentowała szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

"Nie wyważam się ponad innych, szanuję cudze poglądy”

Z kolei inna użytkowniczka Twittera stwierdziła, że oddanie głosu na Ochojską.

Zobacz także

"Wczoraj pożałowałabym tego zachodu. Pierwszego dnia w wielkiej polityce okazała się Pani prawdziwym politykiem, takim jak oni. A ja liczyłam na nową jakość”- zarzuciła Ochojskiej.

Szefowa PAH również nie pozostawiła bez odpowiedzi jej słów. Jak przyznała, „nie czuje się wybrańcem”. "Nie wyważam się ponad innych, szanuję cudze poglądy. Ale chyba mam prawo wybierać ludzi, którym chcę podać rękę. Nie robiłabym tego ostentacyjnie. Kule ułatwiają mi to” – skwitowała Janina Ochojska.

RadioZET/Onet