Zamknij

To już oficjalne. Gwiazda „Big Brothera” będzie kandydować do Sejmu

02.08.2019 15:44
Janusz Dzięcioł z "Big Brothera" i eksposeł PO wystartuje do Sejmu z list PSL
fot. MAREK ZAWADKA/REPORTER

Zwycięzca pierwszej edycji polskiego „Big Brothera” Janusz Dzięcioł chce wrócić do polityki. Eksposeł PO tym razem wystartuje do Sejmu z „trójki” na toruńskiej liście PSL.

Janusz Dzięcioł, były komendant straży miejskiej w Świeciu, który w 2001 roku wygrał pierwszą polską edycję programu „Big Brother”, wraca do Sejmu. Wraca, bo już w 2007 roku do Sejmu dostał się z listy PO. Spędził tam dwie kadencje. Z Platformy odszedł przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. Ubiegał się wówczas o prezydenturę w Grudziądzu – bezskutecznie.

EN_01187814_6456
fot. TRICOLORS/East News

Teraz Dzięcioł będzie kandydował do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu toruńskim. Jeszcze podczas czwartkowej rozmowy z Onetem sam zainteresowany tej informacji nie potwierdzał. W piątek dostał już jednak oficjalne potwierdzenie PSL – będzie „trójką” na liście ludowców. „Media widocznie wiedziały wcześniej ode mnie” – komentuje Dzięcioł.

Jeszcze będąc posłem PO, ściśle współpracowałem z posłami PSL. Często spotykaliśmy się na konferencjach organizowanych z rolnikami. Znam tych ludzi. Wiem, że mogę na nich polegać.

Mówi Dzięcioł

– Kandydatura Dzięcioła w wyborach do Sejmu „oznacza duże wzmocnienie tej listy” – ocenia Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet