Zamknij

Kolejne "mądrości" Korwina-Mikkego o edukacji seksualnej. "Szkodzi dziewczętom"

20.10.2019 13:25
Kolejne "mądrości" Korwina-Mikkego o edukacji seksualnej. "Szkodzi dziewczętom"
fot. Bartosz Krupa/East News

Po raz kolejny na temat edukacji seksualnej postanowił wypowiedzieć się lider Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke. Tym razem stwierdził, że w szczególności "szkodzi" ona dziewczętom.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Warto ponownie przypomnieć, że edukacja seksualna m.in. polega na uświadamianiu dzieci i młodzieży w zakresie tematów takich jak: antykoncepcja, profilaktyka ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych droga płciową (np. HIV i AIDS), dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, homofobia, tożsamość płciowa, itp. Z nieznanych jednak przyczyn, wykonujący niezwykle ważną pracę edukatorzy seksualni wciąż padają ofiarą licznych – najczęściej zupełnie absurdalnych oskarżeń – ze strony prawicy i środowisk ultrakatolickich. Teraz, za wykonywanie swojej pracy może im grozić nawet do 3 lat więzienia  w Sejmie bowiem skierowany do dalszych obrad został projekt ustawy o mylącej nazwie "Stop pedofilii", który wnioskuje właśnie o takie kary.

Do grona atakujących zalicza się m.in. Janusz Korwin-Mikke, który już wcześniej kilkukrotnie „zasłynął” wypowiedziami na temat edukacji seksualnej i jej nauczycieli. W jednym z wystąpień na przykład przekonywał, że obowiązkiem ojca, którego dziecko uczęszcza na zajęcia edukacji seksualnej, jest "zabić tych ludzi".

"Dlatego, że nie potrafią się oddać mężczyźnie"

W programie "Onet opinie" Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że "normalnym człowiekiem" bo "nie miał edukacji seksualnej".

- Jestem normalnym człowiekiem, bo nie miałem edukacji seksualnej. Mimo to, że jej nie miałem potrafiłem mieć ośmioro dzieci i jakoś one żyją, także ta wiedza nie jest do niczego potrzebna. Ona szkodzi, zwłaszcza dziewczętom. Dlatego, że nie potrafią się oddać mężczyźnie. Nie umieją kochać – perorował lider Konfederacji.

Zobacz także

-  Kobieta zamiast po prostu się oddać, czerpać rozkosz z tego, że się oddaje, ona myśli. Dzisiejsza kobieta nie kocha, ona odbywa stosunek seksualny i się męczy "czy ja to robię poprawnie" - dodał polityk.

 

RadioZET.pl/Onet