Zamknij

Kowalski składa życzenia Ziobrze. Potem kpi z Giertycha. "Wystarczy nie zasłabnąć"

19.08.2022 17:33

Janusz Kowalski złożył w czwartek życzenia urodzinowe szefowi swojej partii oraz ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Gdy w komentarzu zakpił z tego Roman Giertych, poseł Solidarnej Polski również pozwolił sobie na komentarz wobec adwokata.

Janusz Kowalski
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Janusz Kowalski po raz kolejny stał się bohaterem artykułów i memów po tym, jak wyciekły informacje o jego zarobkach. Poseł Zjednoczonej Prawicy miał według ustaleń Wirtualnej Polski zarobić w ostatnich kilku latach w państwowych spółkach prawie 2,5 mln złotych.

Kowalski składa życzenia Ziobrze. Giertych komentuje

W czwartek polityk Solidarnej Polski zabrał głos, ale nie w temacie doniesień o swoich finansach. W mediach społecznościowych złożył bowiem życzenia swojemu szefowi w SP Zbigniewowi Ziobrze, zamieszczając ich wspólne zdjęcie. 18 sierpnia minister sprawiedliwości i prokurator generalny obchodził 52. urodziny.

Na ten wpis zareagował m.in. Roman Giertych. Adwokat, w przeszłości wicepremier w rządzie PiS, a dziś przeciwnik partii rządzącej, napisał: "100 lat Zbyszku! Ale kary łącznej 25".

Na odpowiedź Kowalskiego nie trzeba było długo czekać. "Skoro tak się pan dopomina wystarczy wrócić do Polski, stawić się w prokuraturze i nie zasłabnąć" - stwierdził.

Parlamentarzysta nawiązał do zdarzenia z października 2020, gdy Giertych został zatrzymany przez CBA. Wówczas, w trakcie przeszukania jego domu w podwarszawskim Józefowie, prawnik stracił przytomność i trafił do szpitala.

RadioZET.pl/Twitter