Zamknij

Poseł Janusz Sanocki rozpoczął protest głodowy. Do KBW przyszedł ze śpiworem

08.10.2019 17:06
Janusz Sanocki
fot. Facebook/ Janusz Sanocki

Poseł Janusz Sanocki rozpoczął we wtorek głodówkę w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Według Sanockiego, obecne prawo wyborcze uniemożliwia start do Sejmu obywatelom, którzy nie mają poparcia partii politycznych i stąd jego protest.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sanocki - który mandat poselski zdobył w 2015 r. z list ruchu Kukiz'15, a obecnie jest przewodniczącym trzyosobowego koła Przywrócić Prawo - przyszedł we wtorek do opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego ze śpiworem.

Zobacz także

Przed wejściem do urzędu poinformował dziennikarzy, że rozpoczyna okupację KBW i głodówkę w ramach protestu przeciwko obowiązującemu w Polsce prawu wyborczemu, które - według niego - nie daje możliwości startu obywatelom nie posiadającym poparcia ze strony partii politycznych.

"Walczę za wszystkich obywateli (...). Rozpoczynam protest głodowy, mam śpiworek i ręczniczek. Zamieszkam tutaj u pana dyrektora na znak protestu, że nie mogą być tak odebrane nasze prawa. Walczę o prawa wszystkich obywateli. Walczę o to, by było normalnie. (...) Bo jakość parlamentarzystów, klasy politycznej właśnie dlatego taka jest, że tylko lizusy i krętacze partyjni dostają się do Sejmu" - powiedział poseł Sanocki.

Zobacz także

Kilka tygodni temu Sanocki podczas próby wejścia do budynku urzędu wojewódzkiego bez przepustki zniszczył szklaną zaporę, a następnie został wyprowadzony z gmachu urzędu przez wezwany patrol policji.

Opolski urząd wojewódzki skierował do policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie. Zdaniem Sanockiego, bramka została rozbita w ramach obywatelskiego protestu przeciwko ograniczeniom w dostępie obywateli do publicznych urzędów.

RadioZET.pl/PAP