Zamknij

Gowin o reformie sądownictwa: Nie przełożyła się na podniesienie jakości

13.02.2020 13:59
Jarosław Gowin
fot. PAP

Jarosław Gowin, komentując na antenie Radia Plus reformę sądownictwa prowadzoną przez rząd PiS i ministra Ziobro stwierdził, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości "nie przełożyły się na podniesienie jakości funkcjonowania sądów".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Gowin, pytany w czwartek w Radiu Plus, co obywatele zyskali na wprowadzonych przez Zjednoczoną Prawicę zmianach w wymiarze sprawiedliwości, przyznał, że "nie przełożyły się one na podniesienie jakości funkcjonowania sądów''.

Na pewno jest tak, że w środowisku sędziowskim jest dużo głębsza wrażliwość na to, jak są postrzegani przez obywateli, i na to, że są do tego, żeby obywatelom służyć, a nie, że są tą - że zacytuję - ''nadzwyczajną kastą'' 

 - powiedział wicepremier w rządzie PiS. Gowin dodał, że do tej pory nie udało się osiągnąć głównego celu reformy sądownictwa, czyli skrócenia czasu orzekania.

Reforma sądownictwa. Gowin: mamy zupełnie inne podejście z panem ministrem z Ziobro

Gowin odniósł się też do uwagi, że w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy", mówił: "Jeśli chodzi o koncepcję i kierunek reform, to mamy zupełnie inne podejście z panem ministrem (sprawiedliwości Zbigniewem - red.) Ziobro". W odpowiedzi na pytanie, czy można jego wypowiedź rozumieć tak, że "to zła koncepcja i zły kierunek", wicepremier wyjaśnił, że był ministrem sprawiedliwości i z tego tytułu ma "pewien mandat do przedstawiania pewnych swoich koncepcji", ale fakt, że szedł jedną drogą, a minister Ziobro idzie drugą drogą, nie oznacza, że dochodzi do sporu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Plus/PAP