Zamknij

Nieoficjalnie: Gowin opuścił szpital. Są nowe informacje o stanie zdrowia b. wicepremiera

22.12.2021 15:16
Jarosław Gowin
fot. Artur Barbarowski/East News

Jarosław Gowin opuścił już szpital i "czuje się dobrze" - wynika z nieoficjalnych dziennikarskich ustaleń. Komunikat o stanie zdrowia szefa Porozumienia, który w połowie listopada trafił pod opiekę lekarzy, ma się pojawić po Nowym Roku. 

Jarosław Gowin trafił do szpitala w listopadzie. Media poinformowały o tym fakcie 24 listopada, gdy hospitalizacja, której - według nieoficjalnych doniesień - przyczyną miała być depresja, trwała już od kilku dni. 

Politycy Porozumienia dość ogólnie wypowiadali się na temat szczegółów jego stanu zdrowia. Podkreślali, że nie są do tego upoważnieni i że były wicepremier w stosownym czasie sam zabierze głos.

Jarosław Gowin opuścił szpital. Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia szefa Porozumienia

Jak dowiedział się nieoficjalnie Onet, stan zdrowia Gowina uległ poprawie. Na tyle, że przed tygodniem miał zostać wypisany ze szpitala i wrócić do swojego domu w Krakowie. Otoczenie lidera Porozumienia nie potwierdziło jednak tych informacji.

- Pan premier jest silnym człowiekiem i sam poinformuje o swoim stanie zdrowia - przekazała natomiast w rozmowie z polsatnews.pl rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka.

Sroka zapewniła też, że komunikat o stanie zdrowia Jarosława Gowina pojawi się najprawdopodobniej w Nowym Roku. Polsatnews.pl ustalił nieoficjalnie - w źródłach zbliżonych do polityka - że "czuje się on dobrze" i że wszyscy w partii "czekają na jego powrót". 

RadioZET.pl/polsatnews.pl/Onet.pl

C