Zamknij

Gowin: ''Są teraz sprawy ważniejsze od LGBT. Czarnek był w ferworze dyskusji''

15.06.2020 10:41
Jarosław Gowin
fot. East News/KRZYSZTOF SZYMCZAK

Jarosław Gowin powiedział, że nie wyobraża sobie, aby jakikolwiek polityk Zjednoczonej Prawicy mógł głosić poglądy o braku równości jakiegokolwiek innego człowieka lub grupy osób. Jednocześnie dodał, że aktualnie są ważniejsze sprawy niż LGBT.

Jarosław Gowin w poniedziałek był gościem studia Polsat News. Polityka zapytano o słowa posła PiS Przemysława Czarnka, który w TVP Info powiedział: "Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją".

Jarosław Gowin: w tej chwili są sprawy ważniejsze niż LGBT

„Trzeba skończyć z tą dyskusją i sprawę postawić jednoznacznie, tak jak sprawę postawił Kościół Katolicki. Każdy człowiek ma wrodzoną godność niezależnie od rasy, koloru skóry, płci i orientacji seksualnej. To jest stwierdzenie, od którego należy rozpocząć każdą debatę na ten temat" - powiedział w Polsat News Jarosław Gowin.

Zobacz także

Były wicepremier dodał, że poseł Czarnek tłumaczył się ze swoich słów, twierdząc, że zostały "wyrwane z kontekstu". „Cieszę się, że pan poseł w ten sposób przedstawia interpretację tych słów. Nie wyobrażam sobie, by jakikolwiek polityk Zjednoczonej Prawicy mógł głosić pogląd o braku równości jakiegokolwiek innego człowieka, czy jakiejkolwiek innej grupy osób” - wyjaśnił Gowin.

Gowin o słowach posła Przemysława Czarnka

Przewodniczący Zjednoczonej Prawicy w Polsat News został zapytany o to, dlaczego takie słowa padły. Gowin odpowiedział, że z powodu „ferworu dyskusji” oraz "ferworu sporu politycznego". Polityk dodał jednak, że nie należy interpretować jego słów jako próby usprawiedliwienia.

Zobacz także

Takie słowa nie powinny wybrzmiewać w przestrzeni publicznej. Mówię to jako ktoś, kto jednocześnie jest głęboko przekonany, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tego typu prawdy zawarte zarówno w polskiej konstytucji, w nauczaniu Kościoła, w pewnych poglądach filozoficznych, które są głoszone od czasów starożytnych stoików. Te poglądy wyrażają przekonania zdecydowanej większości Polaków

– powiedział prezes Porozumienia.

Zobacz także

Na pytanie, czy poseł Czarnej powinien nadal należeć do Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Gowin opowiedział, że "są teraz sprawy ważniejsze od LGBT".

Jarosław Gowin o swoich poglądach

„Jako minister sprawiedliwości w rządzie Platformy i PSL takie stanowisko zająłem w debacie (małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny - PAP) (…). Za ten pogląd wyleciałem potem z rządu. (Ówczesny premier - PAP) Donald Tusk tutaj jednoznacznie zapowiedział mi, że dla niego i dla mnie miejsca w jednej partii, a tym bardziej w rządzie nie ma. Ja poglądów nie zmieniłem” - dodał Gowin.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Polsat News/PAP