Zamknij

Gowin spotka się z prezydentem. Porozmawiają o lex TVN

13.08.2021 11:32

- Prawdopodobnie w sobotę dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Gowinem - dowiaduje się nieoficjalnie Radio ZET. Prezydent ma wręczyć byłemu wicepremierowi dymisję.

Jarosław Gowin
fot. PAP/Rafał Guz

Jarosław Gowin chce również rozmawiać z Andrzejem Dudą o uchwalonej przez Sejm ustawie tzw. lex TVN. Gowin zapowiada, że będzie namawiał prezydenta do zawetowania ustawy.

W środę Sejm uchwalił nowelizację tzw. ustawy medialnej. Ma ona  - zdaniem PiS - uszczelnić przepisy dotyczące działalności mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Ustawa trafiła do Senatu. Opozycja uważa, że jest ona wymierzona w TVN i ma zmusić amerykańskich właścicieli do odsprzedania udziałów. Od kilku dni przeciwko tej ustawie odbywają się w całej Polsce protesty.

Dymisja Jarosława Gowina

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Dymisję Gowina ogłosił rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak uzasadniał, powodem odwołania jest podejście lidera Porozumienia i jego współpracowników do projektów Polskiego Ładu. Według Müllera Gowin i członkowie jego partii "w niewystarczającym tempie" pracowali nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej. Sam Gowin, komentując decyzję PiS - o której, jak twierdzi, nie został osobiście poinformowany - ocenił, że to "koniec Zjednoczonej Prawicy" oraz koalicji rządzącej.

RadioZET.pl/oprac. AK