Zamknij

Gowin: Ciągle zajmujemy się sprawą wyborów. Termin dawno powinien być odsunięty

07.04.2020 20:54
Jarosław Gowin
fot. PAP

Dzień po złożeniu dymisji Jarosław Gowin z pełnym przekonaniem twierdzi, że nie zagłosowałby w wyborach organizowanych 10 maja. „Termin wyborów powinien być odsunięty. Nie przekonałem w tej sprawie koalicjantów, ale i opozycji” – powiedział w „Faktach po Faktach TVN”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Gowin złożył dymisję po tym, jak koalicjanci z PiS i Solidarnej Polski nie poparli jego inicjatywy o zmianie konstytucji (umożliwiłaby odłożenie wyborów prezydenckich o dwa lata, wydłużając kadencję głowy państwa do 7 lat, ale ograniczając do jednej kadencji). Opozycja z miejsca odrzuciła pomysł Gowina.

Wicepremier podał się w tej sytuacji do dymisji. Pozostaje jednak w obozie rządzącym, ale najbliższe głosowania stoją pod znakiem zapytania. Porozumienie jawi się jako koalicjant niepewny.

Zobacz także

Ja i posłowie Porozumienia pozostajemy w koalicji rządowej, natomiast ponieważ nie zgadzam się  z tym, co robi polska klasa polityczna, nie zgadzam się z tym, że ciągle zajmuje się sprawą wyborów, ten termin wyborów już dawno powinien być odsunięty

- powiedział Gowin w TVN24.

Dodał, że jego dymisja to zaledwie początek jego planów, których jednak nie wyjawił.

Zaznaczam jednak, że to jest element pewnego planu, który będę rozwijał w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach

 – mówił w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem.

Decydujące głosowanie w sprawie zmiany kodeksu Wyborczego wciąż przed posłami. Będzie to decydujący test dla Porozumienia i całego obozu Zjednoczonej Prawicy. 

RadioZET.pl/TVN24