Zamknij

Jarosław Kaczyński: „Grzegorz Schetyna powinien przeprosić”

24.05.2019 13:16
Jarosław Kaczyński: „Grzegorz Schetyna powinien przeprosić”
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński poinformował przed chwilą o odwołaniu dzisiejszej konwencji PiS na Mazowszu. Zadecydowało o tym zaangażowanie przedstawicieli rządu, na czele z premierem, w objazd po Polsce objętej podtopieniami. Lider PiS wezwał też publicznie szefa PO, Grzegorza Schetynę, by przeprosił za wczorajsze słowa do ludzi, którzy walczą z podtopieniami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PiS odwołało zaplanowaną na dziś konwencję partyjną. To zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę kulminację kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
O decyzji poinformował prezes partii, Jarosław Kaczyński.

Ze względu na to, że wiele osób już poniosło straty, że trzeba się temu wszystkiemu przeciwstawiać, postanowiliśmy, że nasza dzisiejsza konwencja wyborcza, planowana w jednej z gmin Mazowsza, zostaje odwołana.

Jarosław Kaczyński

Wspomniał, że organizacja wydarzenia byłaby w tym momencie „niestosowna”. Szef PiS wykorzystał krótki briefing do odniesienia się do jednej sprawy. Uznał, że wczorajszymi słowami jeden z liderów Koalicji Europejskiej, Grzegorz Schetyna (PO), mocno przesadził.

Zobacz także

– Jestem głęboko przekonany, że po wczorajszej wypowiedzi z ust Grzegorza Schetyny powinno paść słowo „przepraszam”. To, co powiedział, wyrażało nie stosunek do PiS, tylko stosunek do ludzi, którzy znaleźli się w stanie zagrożenia – mówił Jarosław Kaczyński.

RadioZET.pl/PAP