Zamknij

Jarosław Kaczyński rozszerzy "piątkę PiS" o kolejną propozycję

Redakcja
29.03.2019 17:58
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Jarosław Kaczyński rozszerzy tzw. piątkę PiS o kolejną propozycję programową - wynika z nieoficjalnych informacji PAP uzyskanych w partii. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosi "piątkę PiS" w sobotę podczas konwencji regionalnej w Gdańsku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku  

Jarosław Kaczyński weźmie udział w konwencji  PiS, która rozpocznie się o godz. 11. Będzie to kolejna z cyklu konwencji regionalnych partii w trakcie trwającej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

- Podczas wystąpienia w sobotę prezes Kaczyński przedstawi kolejną propozycję programową - powiedział PAP jeden z polityków z kierownictwa PiS. Odmówił jednak doprecyzowania, czego będzie dotyczyła ta propozycja.

Zobacz także

Pod koniec lutego prezes Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii w Warszawie zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. nową piątkę PiS. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Konwencja PiS: Jarosław Kaczyński poszerzy "piątkę PiS". Co pojawi się w programie?

Inny polityk PiS stwierdził, że propozycja, która zostanie przedstawiona w sobotę będzie dotyczyła "bardzo ważnego tematu". - Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że jest to ważny temat dla społeczeństwa, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że należy go podjąć - mówił polityk.

Wcześniej informację o rozszerzeniu "Piątki PiS" podał portal 300polityka.pl. Według źródeł, na które powołał się portal, szef PiS miał sam – po uzgodnieniach z premierem – zaproponować rozszerzenie swojej "piątki" zaskoczonym sztabowcom. - Prezes bardzo starannie obserwuje przebieg kampanii i zobaczył, że jest jeszcze jedna sprawa, która daje nam wiatr w żagle w zupełnie nieoczekiwanym segmencie elektoratu - powiedział portalowi jeden z polityków PiS.

RadioZET.pl/PAP/MW