Zamknij

Prezes PiS chce podzielić woj. mazowieckie. "Jest to jedyne rozwiązanie"

05.09.2019 18:35
Prezes PiS chce podzielić woj. mazowieckie. "Jest to jedyne rozwiązanie"
fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiada podział województwa mazowieckiego na dwa. Jedno, obejmujące Warszawę i okolice, drugie – mazowieckie. Deklaracje takie padły podczas konwencji w Siedlcach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że "swego rodzaju aferą" był stosunek poprzedniej władzy do okręgu siedlecko-ostrołęckiego.

Zobacz także

 - My chcemy, żeby te ziemie się rozwijały, my jesteśmy za polityką zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w słowach, ale także w czynach. Robiliśmy to już w czasie naszych poprzednich rządów - powiedział.

Zobacz także

"Będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie"

Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z "trudnego problemu województwa mazowieckiego, które z punktu widzenia przeciętnych dochodów jako całość jest bardzo wysoko ze względu na bardzo wysokie dochody w Warszawie", mimo że dochody w pozostałej części województwa mazowieckiego, dalej od stolicy, są znacząco niższe.

Zobacz także

- My tę sprawę będziemy chcieli załatwić, bo to nawet mimo pewnych posunięć w odniesieniu do UE, bo takie posunięcia zostały rzeczywiście podjęte, jest za mało. Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie - powiedział Kaczyński.

Według lidera PiS "jest to jedyne rozwiązanie, które zamknie ten problem".

RadioZET.pl/PAP